Snelle skūtsjes van Jan Oebeles

Raerder Roek

Sikke Heerschop herdoopte in 2001 een fraai wedstrijdschip na restauratie tot 'Jan Oebeles' [L 1162 N]. Het was een terecht eerbetoon aan een man onder wiens verantwoordelijkheid enkele tientallen fraaie schepen zijn gebouwd, voordat de crisis ook hem trof. Bijgaand overzicht getuigt hiervan.

De lijst omvat de volgende skūtsjes:


Ludgerdina Smeltekop (1904)

Ludgerdina Smeltekop

IFKS 1982 - :
Kampioen in 1982 en 1983.
Winnaar B-klasse in 1988.
Tweede b-klein in 1995 en 1998.
Kampioen b-klein in 1997.
Tweede a-klein in 1999, 2000 en 2001.


De Zwaluw, Vier Gebroeders, Twee Gebroeders, Raerder Roek (1906)

Raerder Roek

SKS 1945 - 1947.

IFKS 1986 - :
Kampioen in 1988.
Tweede B-klasse 1 in 1993.
Winnaar B-klasse in 1997.


Ambulant, Doeke van Martena (1906)

Doeke van Martena

IFKS 1986 - 2014.


Op Hoop van Zegen (1907)

SKS 1945, 1952.


Fryslān, ‘It Ripeltsje’ (1907)

Fryslān

IFKS 1983 - 2002.


Nijverheid (1907)

Nijverheid

SKS 1945 - 1962:
Tweede in 1946, 1948 en 1955.
Kampioen 1956 en 1957.


De Vier Gebroeders, De Roos van Dekema (1909)

De Roos van Dekema

IFKS 1995 - :
Winnaar B-klasse 1 in 2000.


Jan Oebeles, Woeste Anne (1909)

Woeste Anne

IFKS 2001 - 2006, 2014 - :
Tweede C-klasse in 2005.


Risico (1910)

IFKS 1989 - 1991.


Ora et Labora (1912)

Ora et LaboraIFKS 1988 - :
Tweede B-klasse in 1992.
Winnaar B-klasse 2 in 2001.

Swanneblom (1913)

SwanneblomIFKS 1984 - 2007:
Kampioen a-klein in 2004.
Tweede a-klein in 2003.

d’Halve Maen, Grytsje Obes (1914)

Grytsje ObesSKS 1945-’46, 1993-2000.

IFKS 2001 - .

Striidber (1916)

StriidberIFKS 1991 - :
Tweede in 1991, 1992, 2005, 2007

d’Halve Maen, De Nieuwe Maan, Engelina Smeltekop (1923)

Engelina Smeltekop

SKS 1959-’82.

IFKS 1985 - :
Tweede B-klasse in 1985
Kampioen a-klein 2002, 2003, 2006, 2008, 2009 en 2014.
Tweede a-klein in 2004, 2007 en 2010.


Oeral Thśs (1924)

Oeral Thśs

IFKS 1985-’87:
Winnaar B-klasse in 1985. Kampioen in 1987.

SKS (Jouster skūtsje) 1988 - :
Tweede in 1989 en 2010, zeven keer derde.
Gediskwalificeerd als kampioen in 2002 wegens uitgedrukt vlak.
Kampioen in 2015.


Sūn en Wol, it Doarp Huzum (1925)

Sūn en Wol

IFKS 1989 - 2012.

SKS 2013 - .


Swan fan Donia, Drie Gebroeders (1927)

Swan fan Donia

SKS 1998 - 2000.

IFKS 2002 - :
Winnaar C-klasse in 2005.


Frisia, Verwisseling (1928)

Verwisseling

SKS 1969 - 1971:
Tweede in 1970.

IFKS 1983 - .


Twee Gebroeders (1930)

Twee Gebroeders

IFKS 1991 - 2003:
Winnaar B-klasse in 1993. Tweede A-klasse in 1995.

SKS 2006 - .


Lemster skūtsje (1930-‘31)

Lemster skūtsje

SKS 1963 - :
Kampioen 1966, 1986, 1988.
Tweede in 1987, 1990, 1993, 2000, 2002, 2003 en 2005.


Laatst gewijzigd op: 16 december 2015