Snelle skūtsjes van Jan Oebeles

Raerder RoekSikke Heerschop herdoopte in 2001 een fraai wedstrijdschip na restauratie tot 'Jan Oebeles'. Het was een terecht eerbetoon aan een man onder wiens verantwoordelijkheid enkele tientallen fraaie schepen zijn gebouwd, voordat de crisis ook hem trof. Bijgaand overzicht getuigt hiervan.

De lijst omvat de volgende skûtsjes:

Ludgerdina Smeltekop (1904)

Ludgerdina SmeltekopIFKS 1982 - .
Kampioen in 1982 en 1983.
Winnaar B-klasse in 1988.
Tweede b-klein in 1995 en 1998.
Kampioen b-klein in 1997.
Tweede a-klein in 1999, 2000 en 2001.

De Zwaluw, Vier Gebroeders, Twee Gebroeders, Raerder Roek (1906)

Raerder RoekSKS 1945 - ’47.

IFKS 1986 - .
Kampioen in 1988.
Tweede B-klasse 1 in 1993.
Winnaar B-klasse in 1997.

Ambulant, Doeke van Martena (1906)

Doeke van MartenaIFKS 1986 - .

Op Hoop van Zegen (1907)

SKS 1945, 1952

Fryslān, ‘It Ripeltsje’ (1907)

FryslānIFKS 1983-2002.

Nijverheid (1907)

NijverheidSKS 1945-’62.
Tweede in 1946, 1948 en 1955.
Kampioen 1956 en 1957.

De Vier Gebroeders, De Roos van Dekema (1909)

De Roos van DekemaIFKS 1995 - .
Winnaar B-klasse 1 in 2000.

Jan Oebeles (1909)

Jan OebelesIFKS 2001 - 2006:
Tweede C-klasse in 2005.

Risico (1910)

IFKS 1989-1991.

Ora et Labora (1912)

Ora et LaboraIFKS 1988 - :
Tweede B-klasse in 1992.
Winnaar B-klasse 2 in 2001.

Swanneblom (1913)

SwanneblomIFKS 1984 - 2007:
Kampioen a-klein in 2004.
Tweede a-klein in 2003.

d’Halve Maen, Grytsje Obes (1914)

Grytsje ObesSKS 1945-’46, 1993-2000.

IFKS 2001 - .

Striidber (1916)

StriidberIFKS 1991 - :
Tweede in 1991, 1992, 2005, 2007

d’Halve Maen, De Nieuwe Maan, Engelina Smeltekop (1923)

Engelina SmeltekopSKS 1959-’82.

IFKS 1985 - :
Tweede B-klasse in 1985

Kampioen a-klein 2002, 2003, 2006, 2008, 2009.
Tweede a-klein in 2004, 2007

Oeral Thśs (1924)

Oeral ThśsIFKS 1985-’87:
Winnaar B-klasse in 1985. Kampioen in 1987.

SKS (Jouster skûtsje) 1988 - :
Tweede in 1989, zes keer derde.
Gediskwalificeerd als kampioen in 2002 wegens uitgedrukt vlak.

Sūn en Wol (1925)

Sūn en WolIFKS 1989 - .

Swan fan Donia (1927)

Swan fan DoniaSKS 1998-2000.

IFKS 2002 - :
Winnaar C-klasse in 2005.

Frisia, Verwisseling (1928)

VerwisselingSKS 1969-’71:
Tweede in 1970.

IFKS 1983 - .

Twee Gebroeders (1930)

Twee GebroedersIFKS 1991-2003:
Winnaar B-klasse in 1993. Tweede A-klasse in 1995.

SKS 2006 - .

Lemster skūtsje (1930-‘31)

Lemster skūtsjeSKS 1963 - :
Kampioen 1966, 1986, 1988.
Tweede in 1987, 1990, 1993, 2000, 2002, 2003 en 2005.
Laatst gewijzigd op: 1 januari 2010